domenica 11 agosto 2013

Kujdesi i perditshem i fytyres!

Eshte shume e rendesishme larja e fytyres ne mengjes dhe ne mbremje. Pastrimi i fytyres ne mbremje eshte nje nga proceset me te rendesishme ngaqe gjat nates lekura rigjenerohet dhe poret e lekures duhet te jen sa me te lira qe te mund te marrin ajer.

Ja 2 hapat e pastrimit te fytyres çdo dite:

1- Larja me uje te fresket


2- Kremi idratues 

Nje gje e rendsishme qe duhet bere maksimumi 2 here ne jave eshte maska dhe scrub per fytyre. Kemi shume lloje te ndryshme maskash, ato zgjidhen ne baze te lekures qe kemi. 
Per ato qe kane nje lekure te re nga mosha 19-30 vjeç keshillohen maska idratuese, relaksuese, dhe ato me argjila qe jane per lekuren e yndyrshme dhe per akne. 
Per moshen 30-50 keshillohet nje maske me acid Hyaluronic i cili eshte shume idratues dhe ben lifting. 
Per moshen 50 e siper keshillohen maska Anti-Age. 


Nese ne kujdesemi per lekuren tone do kemi nje 
lekure shume te shendetshme. 

Nessun commento:

Posta un commento

Posta un commento